LIMITOVANÁ AKCIA: MAXXIS zľavový kód Maxxis5 so zvýhodnením až 5EUR na plášť. V prípade záujmu o viac plášťov nám napíšte mail.

SADA NA OPRAVU DEFEKTOV (2v1) - BEZ CO2 BOMBIČIEK

Kód: 7945
7 hodnotení
Značka: Mtb Rival
17,90 €
Skladom (>5 ks)

NOVINKA

 

Detailné informácie

Doručenie tovaru
na odb. miesto Zásielkovne alebo priamo na adresu
Expresné doručenie aj do druhého dňa
pri objednávke do 12:00 hod.

Podrobný popis

MTB RIVAL OPRAVNÁ SADA (nástroj na opravu defektov knôtmi) + CO2 ADAPTÉR (nadstavec na fúkanie kolesa cez ventil) v jednom balení. 

OBSAH BALENIA:

  • MTB RIVAL OPRAVNÁ SADA bez CO2 bombičiek
  • 5x 1,5 mm úzke knôty+ 5x 3 mm hrubšie knôty na väčšie diery 
  • 2ks CO2 bombičiek 16g

Váha: 33g

Rozmery: 8,5cm x 1,8cm

IMG_7321 kopie

1. Prečo sme začali riešiť vlastný nástroj?

Dúfam, že defektov aj vďaka našim insertom máte minimum, ideálne žiadne. Pri zjazde sa však niekedy stane že narazíme na ostrú skalu alebo nejakú ostrú hranu terénu príliš tvrdo a ani insert nezabráni preseknutiu / natrhnutiu plášťa. Často sa to stáva najmä pri ojazdených gumách, v bikeparkoch alebo všeobecne na prírodnejších, náročnejších tratiach. Ak si chcete byť na 100% istý, že vás takýto prípadný defekt nezastaví, potrebujete mať so sebou praktické náradie, ideálne také malé aby ste o ňom ani nevedeli, že s ním jazdím. 

 
2. Čo nás k tomu priviedlo:
Rovnako ako aj pri insertoch sme najskôr hľadali hotové riešenia od existujúcich výrobcov. Dnes nájdeme na trhu mnoho kitov do riaditok alebo predstavca, sú to však vo väčšine prípadov drahšie kity od min. 35EUR a viac. Zároveň konkrétne v našom prípade máme super gripy s funkčnými koncovkami od ODI a v žiadnom prípade by sme si ich nechceli rezať kvôli takémuto kitu. Chceli som niečo minimalistické (do ľadvinky alebo na popruh okolo rámu) ale hlavne aj s vnútorným úložiskom na knôty aby bolo všetko pokope. 
 

3. Dizajnovanie, konkštrukčné návrhy, materiál, prototypy:

Po viac ako pol roku od úvodného dizajnovania, návrhov, neustálych konštrukčných úprav, výberu správnych materiálov, tesnení, závitov a testovaní prvých prototypov, máme dnes k dispozícií finálny produkt. Celý produkt je vyrobený z vysoko kvalitného hliníka 7075. 

 
4. Finálny produkt:
Ako môžete vidieť, celý nástroj je šróbovateľný. Vyberie sa len aplikátor na knôty, ten sa našróbuje na predný adaptér, vloží sa knôt a opravíte defekt. Následne odšróbujete aplikátor - ihličku na knôty a máte adaptér, ktorý našrobujete priamo na ventil a do adaptéra našróbujete CO2 bombičku, ktorou kolesa dofúkate podľa potreby. 

Tlak fúkania CO2 bombičky si viete regulovať tak, že pri dotiahnutí na doraz závitu na adaptéri bombička prestane fúkať. Jemne povolíte a bombička fúka znova. Takto sa nemusíte obávať, že by ste stratili tlak v bombičke naraz, nakoľko ju môžete použiť na viac krát.

 CO2 bombičky - osobne ani my nie smem zástancovia týchto bombičiek, nakoľko sú jednorázové. Máme radšej malú pumpu s ktorou jazdím stále (máme ju v ľadvinke) a tlak si prispôsobíme presne ako nám vyhovuje. Neraz sme však zažili situáciu, kedy sa pri defekte a oprave defektu nepodarilo malou pumpou v teréne nafúkať koleso, resp. nastreliť pätky ráfika aby sa mohol plášť dofúkať na ideálny tlak. V tomto prípade je možné v teréne nafúkať koleso len prostredníctvom CO2 bombičky vďaka vysokému tlaku.
 
IMG_7367 kopie
 
Bombičku CO2 skôr vnímame ako takú núdzovú poistku v prípade, že to nepôjde malou pumpou. Alebo pre prípad, keď sa vám nechce nosiť malú pumpu so sebou na výjazd. 
 
Príklad: Raz sme boli na výjazde s ebikerom, dostal defekt na 2,6 plášti a nemohol ju po oprave dostať pod tlak. Bombička CO2 nám krásne nastrelila pätky naspať na steny ráfika.
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: